fbpx

Skuteczność procesu windykacji

Wiadomym jest, że każdy chciałby odzyskać zadłużone pieniądze jak najszybciej. Trzeba przyznać jednak, że rzadkością jest sytuacja, w której dłużnik spłaca się praktycznie od razu. Również o to najczęściej pytają wierzyciele, kiedy zlecają odzyskanie długu firmom.

Nie istnieje na to konkretna odpowiedź, ponieważ każda sprawa poddana jest indywidualnej analizie i dopiero w jej trakcie ustala się orientacyjny termin przez jaki będzie windykacja prowadzona. Ponad to każda firma ma też swoje odgórne terminy na obsługę polubowną i zazwyczaj trwa ona 30-90 dni. Przez ten okres czasu firma zarządzająca należnościami podejmuje kroki opisane dokładnej w drugim artykule -„Skuteczna Windykacja”.

W momencie, gdy dłużnik nie oddaje pieniędzy, windykacja wkracza na kolejny etap – sądowy. Tutaj terminy są już bardziej do przewidzenia, chociaż czas, w którym sprawa zostanie rozpatrzona zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo Sąd jest obłożony. Dodatkowo wszystko może wydłużyć aktywne uczestnictwo dłużnika w postępowaniu, natomiast gdy ten nie odpowiada na żadne pisma, to uzyskanie pełnego tytułu wykonawczego zajmie jakieś dwa – trzy miesiące.

Ostatnim etapem na jaki może wkroczyć windykacja, zwłaszcza, gdy dłużnik ignoruje nawet sądowe nakazy, to postępowanie komornicze. Równo dwa tygodnie po uprawomocnieniu się tytułu wykonawczego, komornik może podjąć działania. Odzyskanie należności w tym przypadku może potrwać np. miesiąc, ale też rok, albo trzy lata – wszystko bowiem zależy od stanu majątku dłużnika oraz skuteczności pracy funkcjonariusza.

Po dokładniejsze informacje, a także bezpłatną analizę Państwa spraw, zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Klienta.

Nadrzędnym celem Kancelarii Prawa Gospodarczego PFW Sp. z o.o. jest wsparcie przedsiębiorców poprzez kompleksową obsługę prawną oraz finansową ich działalności – zwłaszcza w przypadkach niewypłacalności ich kontrahentów.

Ponad 15-letnie doświadczenie w branży oraz zespół specjalistów to fundamenty naszej skuteczności. Profesjonalizm połączony z indywidualnym podejściem do każdej powierzonej sprawy pomógł ogromnej liczbie naszych Klientów.

Działamy na terenie całej Polski oraz za granicą. Świadczymy usługi z zakresu finansów, prawa, zarządzania oraz windykacji. Dostarczamy Klientom nowatorskich i zoptymalizowanych rozwiązań, ułatwiając im prowadzenie działalności bez względu na jej rozmiar. Wyróżniamy się dbałością o przestrzeganie zasad etycznych i zawodowych na każdym kroku, w pełni zdając sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności.

Misją Kancelarii Prawa Gospodarczego PFW jest dawanie gwarancji skuteczności, szybkości i profesjonalizmu działań przy doradztwie prawnym oraz odzyskiwaniu należności naszych Klientów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

+48 532 747 666
kontakt@pfw.com.pl
Twój Klient zalega z płatnościami?

Odzyskamy Twoje pieniądze!

Menu